8 months ago

"Outsider" Stephen King

Zamierzam trochę nadrobić Kinga, a że w kolejce czekają opowiadania pożyczone z biblioteki, z których jedno dotyczy wydarzeń będących kontynuacją "Outsidera", wybór padł w prosty sposób właśnie na tę książkę.

Byłam przekonana, że "pierwsze słyszę", ale już początkowe sceny jednoznacznie mi się z czymś kojarzyły. A jakże - z serialem o tym samym tytule! Bingo, to serial na podstawie książki Kinga. Nawet nie wiedziałam - lub może wiedziałam oglądając, ale oczywiście zapomniałam ;)


geektyrant.com

Nie pamiętałam też dalszych wydarzeń, więc z chęcią zanurzyłam się w lekturze, a im więcej przeczytałam, tym więcej scen rozjaśniało mi się z mroków niepamięci.

Tak czy siak - warto na pewno przeczytać, niezależnie od tego, czy się widziało serial czy nie, bo książka jest świetna.


denofgeek.com

Historia bazuje na legendzie El Coco, zmiennokształtnego potwora, wg niektórych podań posiadającego w miejscu głowy dynię z trzema otworami - znajome? King idzie jednak w innym kierunku - tutaj jest to postać, która może przybrać wygląd dowolnej osoby.

Zdradziłam już wystarczająco dużo, dodam więc jedynie, mamy do czynienia z bestialskimi zbrodniami na dzieciach. Wszystkie ślady jednoznacznie wskazują na bardzo lubianą w miasteczku osobę. Co z tego, że posiada ona niezaprzeczalne alibi? Oskarżenia i podejrzenia mogą bezpowrotnie zniszczyć niejedno życie.

  • 37Upvotes
  • $1.71Reward
  • 3Comments

Comments

You can login with your Hive account using secure Hivesigner and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments