9 months ago

"Doktor Sen" Stephen King

image

Lata po "Lśnieniu" King postanowił sprawdzić, co słychać u chłopca, który ocalał z pożaru Hotelu - Danny'ego. I tak powstała kontynuacja - "Doktor Sen".
Okazuje się, że Danny ma niezwykłe umiejętności, ale niestety powiela błędy swojego ojca.
Do tego stopnia, że dosięgnął bruku - i zrobił straszną rzecz, która rzutować będzie na losach maleńkiego chłopca. Ta rzecz będzie go prześladować do końca jego dni, ale pośrednio pozwoli mu na powrót do trzeźwości.

I tutaj muszę przyznać, że kiedyś ciężko było mi znosić dzieła, w których krzywda działa się zwierzętom. Teraz naprawdę przeżywam te sceny, w których krzywda dzieje się małym dzieciom (że o czytaniu wiadomości nie wspomnę). Tak było i tutaj, scena z chłopcem i jej skutki nieco mną wstrząsnęły.

Wracając jednak do fabuły, być może dzięki temu Danny odzyskał siebie, a jego umiejętności pozwolą mu na ocalenie niezwykłej dziewczynki, która posiada tajemnicze zdolności, jak on.

Mamy też czarne charaktery - Prawdziwi, czyli nie-ludzie, nie-wampiry, potwory o ludzkich ciałach, które żywią się Parą, zdobywaną wskutek torturowania i mordowania - a jakże! - dzieci. A przewodzi im zła i mroczna kobieta w kapeluszu.

image
jeanswkinie.pl

Widziałam już parę lat temu film na podstawie tej powieści, nie wszystko pamiętałam, ale wraz z odkrywaniem kolejnych stron powieści przypominało mi się coraz więcej. Tak czy siak, udana lektura. Wciągająca, trzymająca w napięciu. Wstrząsająca w tych brutalnych momentach. Wzbudzająca sympatię do postaci, z których chyba żadna nie jest krystalicznie dobra.

  • 48Upvotes
  • $1.38Reward
  • 2Comments

Comments

You can login with your Hive account using secure Hivesigner and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments