4 months ago

B. A. Paris "Za zamkniętymi drzwiami"

B.A. Paris, a właściwie Bernadette Anne MacDoughall, to słynna ostatnimi laty brytyjska autorka książek gatunku sensacja, kryminał, thriller. "Za zamkniętymi drzwiami" to jej pierwsza powieść, przyjęta bardzo gorąco przez czytelników.

Jack i Grace to idealna para. Doskonałe małżeństwo, dogadujące się we wszystkim. On niesamowicie przystojny i bajecznie bogaty, ona żona idealna, doskonała gospodyni, we wszystkim zgadzająca się z mężem, wiodąca cudowne życie w dostatku.
Czy komukolwiek wyda się podejrzane, że Grace nie pracuje oraz nigdy sama nie wychodzi z domu? Czy ktoś zwróci uwagę na to, że nawet podczas przyjęć Jack nigdy nie oddala się od niej na krok? Czy ktokolwiek wpadnie na to, że przemoc to nie tylko ślady podbitego oka na twarzy?

Z pewnością nie jest to lektura na najwyższym poziomie. Wydarzenia poznajemy z punktu widzenia głównej bohaterki, rozdzielone na segmenty "KIEDYŚ" i "TERAZ". Narracja jest płytka, tekst sprowadza się do dość suchej relacji tego, co się wydarzyło. Fabuła jest dość przewidywalna. A mimo to wszystko udało się autorce zaciekawić mnie tą historią, do tego stopnia, że książka trzymała mnie pod napięciem do późnej nocy. Ogólnie więc muszę przyznać, że było nieźle, pomimo wielu niedoskonałości. Taka ot, lektura dla oderwania się, dla miłośników sensacji i być może thrillerów psychologicznych, choć tak jak wskazałam wyżej - tu ten wątek psychologiczny jest opisany niezwykle powierzchownie, w niczym się to nie umywa do "Ostatniego domu na zapomnianej ulicy", które pod względem psychologii i trzymania pod napięciem jest dla mnie hitem wśród książek przeczytanych w tym roku.


Autorka, Lubimyczytac.pl

  • 52Upvotes
  • $2.51Reward
  • 1Comments

Comments

You can login with your Hive account using secure Hivesigner and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments